Kosheen

české fan stránky

O skupině Kosheen

Sian Evans

(*1973) vlastním jménem Sian Powell - zpěv
Sama skládá, píše texty a hraje na kytaru. Její hlas můžete slyšet i v dalších projktech:

Darren "Decoder" Beale

(*1974) - DJ, producent
Společně s Markeem vystupují jako Kosheen Dj's nebo Decoder & Substance.

Markee "Substance" Morrison

(*1974) - DJ, producent, kytara
28.8.2007 se oženil s češkou Ivou Benediktovou na zámku Štiřín.

Mitch Glover - bubeník

Gary Eccles - klávesy

Celá skupina Projekt Kosheen se zrodil v roce 1998, když Substance a Decoder začali spolupracovat se Sian - poté, co si poslechli její demonahrávku. Sian Evans pochází z Walesu a jako každá správná zpěvačka se narodila do muzikantské rodiny: její dědeček skládal hudbu a řídil mužský pěvecký sbor. Ve svých teenagerských letech prošla Sian mnoha jazzovými a rhytm´n´bluesovými kapelami. Později ji začal bavit hip-hop a tady možná začalo její zaujetí rodící se taneční scénou. S myslí otevřenou a s chutí nových zvuků na jazyku se Sian vydala na cesty.
V té době už Decoder hodil svou kariéru kytaristy v punkových skupinách za hlavu. Jeho kamarád ze školy Geoff Barrows (Portishead) mu totiž objasnil možnosti sampleru: "Zvuk kytary už mě nudil a v tu chvíli mi Geoff ukázal věc nazvanou sampler, o které jsem nikdy předtím neslyšel. Bylo to úžasné, celá skupina v jedné krabici! Začal jsem dělat elektronickou hudbu…", vyznává se Darren. Darren s Markeem, který se věnoval experimentování se zvukem, začali postupně vydávat u Breakbeat Culture a brzy jejich jména vyslovovala drum & bassová bristolská scéna s úctou.

Sian měla za sebou již několik let prožitých na parties po všech koutech země. Alternativního způsobu života si užila opravdu na maximum. Stále se podílela na vokálech pro různé taneční skladby, ale také sama s kytarou skládala své vlastní písně. Mezitím se jí narodil syn a Sian se rozhodla, že je čas pro návrat … také proto, aby své zpívání začala brát vážně. V roce 1998 se znovu setkává s Decoderem a Substancem. Producentská dvojice je sice na vrcholu svých tvůrčích sil, ale je již poněkud unavena svými technicky dokonalými tracky, postrádají totiž hřejivý lidský hlas. Domluví si se Sian schůzku ve studiu, která dopadne na jedničku: plný a silný hlas Sian je přesně to, co Decoder a Substance potřebují. I Sian projevuje spoustu vynalézavosti a muzikantských schopností, a tak první a veleúspěšný singl "Hide U" na sebe nenechává dlouho čekat.

Resist

Album Resist, které vyšlo v roce 2001, bylo chváleno především kvůli vyvážené směsici breakbeatu, drum'n'bassových songů a down-tempo melancholie. Skupina vyhrála dvě ocenění britského časopisu The Knowledge Drum'n'Bass Awards v roce 2001 – Nejlepší nováček a Nejlepší singl ("Hide U"). S tímto albem se take vydali na turné, nedbajíc již přijatého protokolu “taneční projekty nehrají na živo”. Předvedli se ve 33 zemích na 141 show před více jak milionem diváků.

Kokopelli

Ještě během turné začali pracovat na svém druhém albu. Nadšení vřelým přijetím jejich živého vystupování psali tak, aby to znělo dobře jak v klubu, tak na pódiu. Výsledkem bylo album Kokopelli, pojmenované po severoamerickém indiánském symbolu plodnosti, osobitosti a hudby, které je hypnotickou sbírkou přímo z jejich duše. Stalo se zatím nejvýše umístěným albem Kosheen v britských hitparádách a vyneslo jim take nominaci na Brit Award.

Damage

Po vyprodaném britském a evropském turné k albu Kokopelli se Kosheen opět zavřeli do studia, aby zapracovali na třetím albu. Na Damage se čekalo dlouho především kvůli změně vydavatelské společnosti. Album se snaží spojit elektroniku z Resist a kytarové tóny z Kokopelli, to se víceméně povedlo, ale některé skladby jsou slabší.

Poslední novinka

2012-09-23 07:55:25 - Independence

přejít na novinky

Poslední komentář

2014-01-19 15:06:00 - MathiassOzana

přejít na diskuzi

Design: Tvorba webových stránek